Інтернет як новий напрямок методики навчання іноземної мови
Комп'ютер взагалі та Інтернет зокрема відносяться до тих технічних засобів навчання іноземної мови, які не були придумані спеціально для цієї мети і виконують в першу чергу інші функції. Однак у зв'язку зі своїми великими можливостями Інтернет незабаром після свого виникнення привернув увагу викладачів-практикантів і методистів. Інтернет використовується зараз для навчання самим різним предметам. Особливе значення він набув у викладанні іноземної мови.
Навчати іноземним мовам - значить навчати спілкуванню, передачі і сприйняття інформації. Існують три області, в яких Інтернет може вивести навчання іноземних мов на новий рівень. Це комунікація, інформація та публікація. Комунікація здійснюється за допомогою електронної пошти, величезні пласти інформації укладені у всесвітній павутині (world wild web), публікація може здійснюватися шляхом створення власної сторінки в Інтернеті.
В принципі все це можна робити і без Інтернету. Спілкуватися можна за допомогою листів і по телефону, за інформацією ходити в бібліотеку, а свої праці публікувати в журналах і газетах. Але Інтернет вносить в ці області новий зміна. Комунікація полегшується і прискорюється, інформація стає доступною, а публікація в Інтернеті має більш широку аудиторію. З дидактичної точки зору перевага Інтернету перед традиційними засобами навчання полягає насамперед в доступності та актуальності автентичних матеріалів, а також в полегшенні і прискоренні міжнаціональної комунікації.
В даний час розробляється методика навчання іноземної мови з використанням Інтернету. Існують прихильники ідеї навчання ІМ тільки за допомогою Інтернету, без традиційної роботи з підручником. Але більшість викладачів воліють використовувати Інтернет поряд з традиційними засобами навчання, інтегруючи його в навчальний процес.
Інтернет як джерело отримання додаткової інформації.
Найпростіше застосування Інтернету - це використовувати його як джерело додаткових матеріалів для викладача при підготовці до заняття. Матеріали можуть роздруковуватися і використовуватися потім у ході традиційного заняття. Звичайно, в цьому випадку використовується тільки частина можливостей Інтернету. Але навіть при такому застосуванні Інтернету навчання ІМ змінюється: користувач Інтернету отримує доступ до актуальної та автентичної інформації, яку важко відібрати з інших джерел. Це підвищує інтерес учнів, підсилює їх мотивацію до вивчення мови.
Використання Інтернету на уроці.
Найбільш повно можливості Інтернету розкриваються при використанні його безпосередньо в студентській або шкільної аудиторії. Ідеальними умовами для такої роботи є наявність комп'ютерного класу з підключенням до Інтернету.
Використання Інтернету на занятті не повинно являти собою самоціль. Для того щоб правильно визначити місце і роль Інтернету в навчанні мови, перш за все необхідно знайти для себе чіткі відповіді на питання: для кого, для чого, коли, в якому обсязі він повинен використовуватися.
Немає великого сенсу в застосуванні Інтернету на початковому етапі навчання мови. У цей період велика роль тренувальних вправ. У цьому сенсі Інтернет не надає будь-яких нових можливостей у порівнянні з підручником. В курсах для початківців вправи на закріплення граматики і лексики цілком традиційні: вправи з підставкою слів, тексти з пропусками і т. д.
Власне кажучи, це самі звичайні вправи, різниця полягає в тому, що учні бачать їх не на папері, а на моніторі. Правда, позитивний момент у виконанні цього виду завдання полягає в тому, що у багатьох випадках можна одразу дізнатися, чи правильно виконано ту чи іншу вправу. Однак на запитання «Чому це не правильно і як буде правильно?» Повинен відповідати викладач.
Неефективно, на мій погляд, використовувати Інтернет для тренування і на більш просунутому етапі. Вправи для просунутого етапу мають всі ті ж недоліки, що і вправи для початкового етапу.
Інтернет як джерело додаткової інформації
Навіть дуже „традиційний учитель зі стійким імунітетом до втручання новітніх технологій не може заперечити, що Інтернет є дуже багатим джерелом потенційних навчальних ресурсів. Та поки вчителі ще лише готуються до викладання предмета з використанням компютерів, учні вже давно вчаться за допомогою Інтернету.
Немає коментарів:
Дописати коментар